Pravidla

Každé společenství musí mít alespoň nějaká pravidla, na jejichž základě funguje. Jinak fungovat nebude. A proto jich tu pár napíšu.

 1. Neporušovat Autorský zákon.
 2. Mít blog v češtině nebo slovenštině.
 3. Blog musí být čitelný, aniž by návštěvník musel používat lupu, či jiné pomůcky. Kultura psaného projevu by měla odpovídat alespoň absolventu základní školy. Chyby děláme každý, ale nesmí to přesahovat únosnou mez.
 4. Váš blog musí mít nějakou historii, podle které poznáme, že splňuje podmínky. Po zvážení různých variant jsem se rozhodla, že do klubu budeme přijímat blogy na nichž je publikováno alespoň 20 článků přiměřené délky a obsahu (žádná jednovětná oznámení). Frekvence psaní není nijak stanovena, je jen na vás jestli píšete 1x za rok, nebo 3x denně.
 5. Můžete blogovat na jakékoliv platformě včetně vlastní domény. V přehledech se prokazatelně zobrazují nové články z blogspotu, wordpressu, estranek a pise.cz. Ostatní je třeba prověřit - je možné, že se váš blog v přehledu neobjeví. Pak to není chybou správce klubu, ale tím, že váš blog není kompatibilní se zdejší čtečkou (s tím bohužel nic nenadělám)
 6. Každý člen klubu má právo se podílet na obsahu klubového blogu způsobem, jaký mu vyhovuje a který je v souladu s pravidly klubu. Stejně tak má každý člen právo navrhovat změny klubového blogu, doplnění informací (vč. chybějících pravidel). K tomuto může využívat klubový e-mail, případně komentáře (u těch nezaručuju, že je všechny budu číst).
 7. Do klubu nebudou přijaty blogy zaměřené na různé druhy sebepoškozování (pro-ana, narkomanie, alkoholismus, aj) ani násilí vůči jiným. Pokud se dodatečně zjistí, že nějaký blog tento bod porušuje, bude okamžitě a bez upozornění vyloučen z klubu.
 8. Stejně tak nebudou přijímány blogy urážející, zesměšňující nebo podněcující nenávist vůči jiné národnosti, sexuální orientací, vyznání, životnímu stylu apod. V případě dodatečného zjištění porušení tohoto bodu bude dotyčný blog též okamžitě a bez upozornění vyloučen z klubu. (to vůbec neznamená, že byste se podobným tématům měli vyhýbat, jen o nich musíte  psát slušně a bez urážek).
 9. Klub nebude přijímat blogy zaměřené převážně na reklamu a propagaci nějakého zboží či služeb.
 10. Každý člen se zavazuje, že na svůj blog (blogy), které budou do klubu přihlášeny umístí viditelně informaci o svém členství v klubu a odkaz na klubový blog. Tato informace a odkaz budou na blogu viditelné po celou dobu trvání členství. (Děláte to i pro sebe!)
 11. Každý člen klubu má právo kdykoliv a bez udání důvodu z klubu vystoupit. Žádost o vyškrtnutí posílejte na klubový e-mail: klub.blogeru@gmail.com
Snad jsem to sepsala dostatečně jasně. Kdyby někdo něčemu nerozuměl, může se zeptat. Chcete se stát členy Klubu blogerů a pravidla splňujete. Pak se stačí jen přihlásit.

9 komentářů:

 1. Tak neviem, mam klasifikaciu "vsehochut" ale pomaly mam uz "nechut", pretoz nic neviem. Som albo nie som?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to už několikátý stejný tvůj dotaz v komentářích na tomto blogu. Protože si očividně nechodíš pro odpovědi a já nemám jinou možnost, jak tě kontaktovat, máš odpověď na svém na blogu!

   Vymazat
  2. Píšeš, tedy jsi a žiješ :-)

   Vymazat
 2. Tak to tím pádem nemohu psát ani horory a creepypasty které miluji, ale nejčastěji píšu fanfikce na The Untamed což je čínské BL drama a je dost emotivní a brutální, je to moje největší srdcovka a posedlost, už tak tři roky nepíšu pomalu na nic jiného... V tomto BL dramatu jsou i tři sebevraždy atd 🤦🤦🤦 a rozhodně nemám v úmyslu začít psát něco jiného jen aby jste mě přijali do tohoto klubu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli máš na mysli bod 7, jde hlavně o reálný život, kdy někteří blogeři sdílejí rady jak si co nejlépe ublížit, výzvy k nějakým riskantním aktivitám, chlubí se šikanou atd...
   O víkendu tvé blogy prohlédnu a zařadím. Pokud některý nebude přijat, tak ti písnu do komentáře důvod.

   Vymazat
  2. Dobře, já to občas píšu jen v příbězích nebo básních, pomáhá mi to vypsat se z těžkých depresí. Ale nemám to tak jak jsi psala. Jsou to jen příběhy či básně...

   Vymazat
 3. Kdy zkontrolujete ty blogy? Ať vím na čem jsem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechny blogy byly přijaty. Jen minulý týden jsem zredukovala kategorie, protože v některých byly blogy dlouhodobě neaktivní a zbytečně ve výpisech zabíraly místo. Z těch původních zůstaly tři, všechny ostatní byly sloučeny pod Koníčky a zájmy.

   Vymazat
  2. To mě těší 😇🥹 jo všiml jsem si

   Vymazat